Caribee Obingo Backpack 28L Red 62352, School & Travel
Caribee Obingo Backpack
The Caribee Obingo backpack is a multi-purpose daypack design that can be used for weekends, sports, work or travel. Inside the main compartment you will find a padded laptop sleeve that can hold devices up to 15 inches and the padded Action Back Extreme harness system provides ultimate comfort and support for your journey. A great all round 28L daypack that is one of Caribee's most popular.
Features
- Multi-purpose 28L daypack with laptop storage
- Twin compartment daypack design
- Action back extreme padded harness system
- Sternum strap
- Large main storage compartment
- Padded laptop sleeve fits most laptops up to 15.4 inch
- Front pocket with organiser panel
- Front panel vertical zip stash pocket
- Padded carry handle
- Oversized side mesh bottle pockets
Specifications
- Capacity: 28L
- Size: 46 x 32 x 20cm
#Caribee #travel #gift #accessories #bag
(9315524623521)
| SKU | 9315524623521 |
| Model # | 62352 |
| Barcode # | 9315524623521 |
| Brand | Caribee |
| Shipping Weight | 0.4900kg |
| Shipping Width | 0.050m |
| Shipping Height | 0.460m |
| Shipping Length | 0.320m |
| Assembled Length | 0.320m |
| Assembled Height | 0.439m |
| Assembled Width | 0.050m |
| Type | New |
Be The First To Review This Product!
Help other Nextra Chatswood (Karaonline) users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Fast dispatch from NSW
Secure checkout
Australian trusted business since 1997