Caribee Nile Backpack 30L Navy 64231, School & Travel
Backpack Nile 30L Navy 64231, School & Travel
People love the versatility and restrained style of the Caribee Nile 30L backpack. Great for use for work, weekends or travel. Features
- Volume: 30L
- Dimensions: W32 x H45 x D22cm
- Dual padded laptop and tablet sleeves in main compartment
- laptop sleeve 28x40cm, tablet sleeve 25x28cm
- Large main compartment for A4 size items
- Front pocket organiser panel
- Top front zippered stash pocket
- Side accessory/bottle pockets
- Action Back Extreme padded harness system.
#Travel #Gift #Accessories
(9315524642317)
| SKU | 9315524642317 |
| Model # | 64231 |
| Barcode # | 9315524642317 |
| Brand | Caribee |
| Shipping Weight | 1.0000kg |
| Shipping Width | 0.090m |
| Shipping Height | 0.440m |
| Shipping Length | 0.360m |
| Unit Of Measure | ea |
| Assembled Length | 0.360m |
| Assembled Height | 0.439m |
| Assembled Width | 0.090m |
| Type | New |
Be The First To Review This Product!
Help other Nextra Chatswood (Karaonline) users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Fast dispatch from NSW
Secure checkout
Australian trusted business since 1997