Caribee Helium Backpack 30L Black 6065, School & Travel
Backpack Helium 30L Black 6065, School & Travel
Features
- Individual padded laptop & tablet sleeves in main compartment
- laptop sleeve 28x40cm, tablet sleeve 25x28cm
- A4 compatible size main compartment
- Front pocket with organiser panel & padded phone pocket
- Front accessory zip sleeve pocket
- Side accessory/bottle pockets
- Top comfort grip handle
- Action Back Extreme harness system
- Sternum chest strap for improved harness stability
- External bungee system to secure additional gear
- Reflective light loop on lower front of pack
#Travel #Gift #Accessories
(9315524060654)
| SKU | 9315524060654 |
| Model # | 6065 |
| Barcode # | 9315524060654 |
| Brand | Caribee |
| Shipping Weight | 1.0000kg |
| Shipping Width | 0.070m |
| Shipping Height | 0.470m |
| Shipping Length | 0.340m |
| Unit Of Measure | ea |
| Assembled Length | 0.340m |
| Assembled Height | 0.459m |
| Assembled Width | 0.070m |
| Type | New |
Be The First To Review This Product!
Help other Nextra Chatswood (Karaonline) users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Fast dispatch from NSW
Secure checkout
Australian trusted business since 1997