Caribee Bombora Backpack V2 32L Red 63791, School & Travel
Caribee Bombora V2 Backpack
This surf style themed 32L backpack, the Caribee Bombora V2 Backpack has great storage capacity with the added bonus of a water resistant main compartment that can keep your wet or dirty gear away from the dry.
Features
- Triple compartment daypack design is great for moving all your gear
- Handy rear Wet/Dry compartment keeps your wet or dirty gear away from your dry, a great bag for the gym or beach
- Action Back Extreme padded harness provides great comfort
- Strong reinforced construction
- Huge A4 compatible size main compartment provides ample room for storage
- Side zip utility pocket, great for keys, phone or sunscreen
- Side mesh pocket
- Front pocket with organiser panel
Specifications
- Volume: 32L
- Size: 46 x 32 x 23cm
#Caribee #travel #gift #accessories #bag
(9315524637917)
| SKU | 9315524637917 |
| Model # | 63791 |
| Barcode # | 9315524637917 |
| Brand | Caribee |
| Shipping Weight | 0.4900kg |
| Shipping Width | 0.050m |
| Shipping Height | 0.460m |
| Shipping Length | 0.320m |
| Assembled Length | 0.320m |
| Assembled Height | 0.459m |
| Assembled Width | 0.050m |
| Type | New |
Be The First To Review This Product!
Help other Nextra Chatswood (Karaonline) users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Fast dispatch from NSW
Secure checkout
Australian trusted business since 1997