Caribee Cub 28L Backpack
Specifications
- Volume: 28L
- Dimensions: 48 x 30 x 18cm
Features
- Action Back Extreme padded harness system provides great comfort
- Large A4 size main compartment with padded laptop sleeve
- Fits most laptops up to 15.4in
- Full length mid pocket with organiser panel
- Front zip stash pocket is great for smaller items like your phone and keys
- Large oversized side water bottle pocket
#Travel #Gift #Accessories
(9315524066762)
| SKU | 9315524066762 |
| Model # | 6460 |
| Barcode # | 9315524064607 |
| Brand | Caribee |
| Shipping Weight | 0.5000kg |
| Shipping Width | 0.050m |
| Shipping Height | 0.360m |
| Shipping Length | 0.260m |
| Assembled Length | 0.010m |
| Assembled Height | 0.020m |
| Assembled Width | 0.010m |
| Type | New |
Be The First To Review This Product!
Help other Nextra Chatswood (Karaonline) users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Fast dispatch from NSW
Secure checkout
Australian trusted business since 1997