Caribee Backpack 22L Campus
Built tough along with it's classic good looks, the Caribee Campus 22L backpack is now available in three new colours, perfect to suit any personality.
Features
- Traditional styled multi-purpose 22L daypack with three new colours
- Action Back harness system
- A4 compatible size main compartment fits your day to day gear
- Front zip pocket with key clip
- Front zip stash pocket with water resistant zip
- Reinforced construction
Specifications
- Volume: 22L
- Dimensions: 44 x 27 x 18cm
#Caribee #travel #gift #accessories #bag
(9315524064683)
| SKU | 9315524064683 |
| Model # | 6468 |
| Barcode # | 9315524064683 |
| Brand | Caribee |
| Shipping Weight | 1.0000kg |
| Shipping Width | 0.050m |
| Shipping Height | 0.400m |
| Shipping Length | 0.300m |
| Assembled Length | 0.010m |
| Assembled Height | 0.020m |
| Assembled Width | 0.010m |
| Type | New |
Be The First To Review This Product!
Help other Nextra Chatswood (Karaonline) users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Fast dispatch from NSW
Secure checkout
Australian trusted business since 1997