Buddy & Barney Glow-in-the-Dark Build-a-Fort, BB224
Buddy & Barney Glow-in-the-Dark Build-a-Fort
Let imagination shine bright with the Buddy & Barney Glow-in-the-Dark Build-a-Fort! This exciting construction kit allows kids to design and build their own forts, tunnels, rockets, tents and more. Encourages STEM learning, problem-solving, teamwork, and imaginative play, all while having glowing fun!
Features
- Build forts, rockets, tunnels & more
- Encourages STEM & creative thinking
Specifications
- 85 pieces (55 glow-in-the-dark poles, 30 balls)
- Recommended for ages 3+
- Package dimensions (W x H x D): 42 x 26.5 x 8cm
#build a fort kit #glow in the dark fort #kids fort building kit #stem toy #construction toy kids #cubby house kit #buddy and barney fort #creative play toy #indoor play toy
(712195455984)
| SKU | 712195455984 |
| Model # | BB224 |
| Barcode # | 712195455984 |
| Brand | Buddy & Barney |
| Shipping Weight | 1.0000kg |
| Assembled Length | 0.420m |
| Assembled Height | 0.265m |
| Assembled Width | 0.080m |
| Type | New |
Be The First To Review This Product!
Help other Nextra Chatswood (Karaonline) users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Fast dispatch from NSW
Secure checkout
Australian trusted business since 1997