Buddy & Barney Bath Time Stickers -- Alphabet
Bath Time Stickers helps children to develop their recognition skills during bath time. Learning while having fun can boost memory, increase attention and accelerates knowledge retention.
Features
- The chunky foam pieces can be stuck to the bath tub when they're wet, or float on the surface of the water.
- Comes in a handy mesh bag with suction pads.
Specifications
- 27 pieces
- Recommended for ages 3+
- Package dimensions (W x H x D): 25 x 23 x 6cm
#alphabet bath stickers #bath letters toy #bath time learning toy #foam bath stickers #abc bath toy #toddler bath toy #buddy and barney bath toy #educational bath toy
(710560562992)
| SKU | 710560562992 |
| Model # | BB006 |
| Barcode # | 710560562992 |
| Brand | Buddy & Barney |
| Shipping Weight | 0.5000kg |
| Assembled Length | 0.250m |
| Assembled Height | 0.230m |
| Assembled Width | 0.060m |
| Type | New |
Be The First To Review This Product!
Help other Nextra Chatswood (Karaonline) users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Fast dispatch from NSW
Secure checkout
Australian trusted business since 1997