Bouncy Pals Bouncy Dairy Cow Ride-On Inflatable Toy, BPC-15
Bouncy Pals Bouncy Dairy Cow Ride-On Inflatable Toy
Let little ones bounce into fun with the Bouncy Pals Bouncy Dairy Cow! This adorable inflatable ride-on toy is designed to help toddlers develop balance, coordination and core strength while enjoying active indoor or outdoor play. Made from durable, child-safe materials with easy-grip ears for stability, this cute dairy cow hopper encourages physical activity and imaginative farmyard adventures. Simply inflate and let the bouncing fun begin!
Features
- Every Bouncy Pals Ride-On Toy features a removable and washable premium, ultra-soft plush cover
- Helps develop balance & coordination
- Easy-grip ears for stability
- Durable, child-safe materials
Specifications
- Recommended for ages 18 months+
- Package dimensions (W x H x D): 33 x 20 x 16cm
- Pump included
#bouncy cow toy #inflatable ride on toy #toddler hopper toy #farm animal ride on #kids bouncing toy #balance toy toddler #bouncy pals #indoor outdoor kids toy
(850019228304)
| SKU | 850019228304 |
| Model # | BPC-15 |
| Barcode # | 850019228304 |
| Brand | Bouncy Pals |
| Shipping Weight | 2.0000kg |
| Assembled Length | 0.330m |
| Assembled Height | 0.200m |
| Assembled Width | 0.160m |
| Type | New |
Be The First To Review This Product!
Help other Nextra Chatswood (Karaonline) users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Fast dispatch from NSW
Secure checkout
Australian trusted business since 1997