Bocchetta Plush Toys 25cm Chihuahua Taco (sitting), 6474
Bocchetta Plush Toy Chihuahua Taco
Taco is a really cute realistic stuffed plush Chihuahua dog in black and tan, he is a quality-made plushie in a sitting position.
DID YOU KNOW?
Chihuahuas are considered the smallest dog breed.
Specifications
- Taco was made using 7 recycled plastic bottles
- Taco measures 21cm in length, 11cm in width and 25cm in height to the top of the ears
- Made using the highest quality acrylic fur
- Made using 100% recycled stuffing
- Eco-friendly, Ocean-conscious
- Machine washable using chemical/soap-free cleaning agent
- Suitable for ages 3+
Features
- Excellent unique souvenir gift idea
- Great as an educational toy
- Ethically manufactured sustainable toy
#bocchetta plush #chihuahua plush toy #dog soft toy #small dog plush #cute plush toy australia #gift for dog lovers
(8993462113918)
| SKU | 8993462113918 |
| Model # | 6474 |
| Barcode # | 8993462113918 |
| Brand | Bocchetta Plush Toys |
| Assembled Length | 0.210m |
| Assembled Height | 0.250m |
| Assembled Width | 0.110m |
| Type | New |
Be The First To Review This Product!
Help other Nextra Chatswood (Karaonline) users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Fast dispatch from NSW
Secure checkout
Australian trusted business since 1997