Blake's Go Guides Everyday Maths
This book gives you a range of basic everyday maths tips, including:
- the maths of buying, selling and investing in property
- what your renovation will cost
- calculating the return from shares and short-term investments
- decoding your pay slip and super contributions
- calculating GST costs
- smart shopping
- calculating percentages
Details
- Publication Date: 2004/10/01
- Author(s): Pauline Rogers
(9781741250435)
| SKU | 9781741250435 |
| Model # | 9781741250435 |
| Barcode # | 9781741250435 |
| Brand | Pascal Press |
| Shipping Weight | 0.5000kg |
| Shipping Width | 0.020m |
| Shipping Height | 0.235m |
| Shipping Length | 0.290m |
| Assembled Length | 0.220m |
| Assembled Height | 0.281m |
| Assembled Width | 0.020m |
| Type | New |
Be The First To Review This Product!
Help other Nextra Chatswood (Karaonline) users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Fast dispatch from NSW
Secure checkout
Australian trusted business since 1997