Beatrix Potter Train Push Toy Flopsy Wooden Toys, Jasnor BPOTT08443
Beatrix Potter Flopsy Train Push Toy
A perfect toy for little hands. Helps develop movement and coordination while encouraging imaginative play. Painted in shades of pink, this toy will entertain little ones for hours.
Features
- Helps to develop key motor skills
- Shades of pink
- Helps with movement & coordination
Specifications
- Materal: FSC Wood
- Age Suitability: 1-3 years old
- Toy Dimensions (L x W x H): 8 x 6 x 9cm
- Packaging Dimensions (L x W x H): 10 x 7 x 10cm
#Toy #Collect #Play
(5060541947443)
| SKU | 5060541947443 |
| Model # | BPOTT08443 |
| Barcode # | 5060541947443 |
| Brand | Beatrix Potter |
| Shipping Weight | 0.2500kg |
| Shipping Width | 0.090m |
| Shipping Height | 0.180m |
| Shipping Length | 0.230m |
| Assembled Length | 0.100m |
| Assembled Height | 0.099m |
| Assembled Width | 0.070m |
| Type | New |
Be The First To Review This Product!
Help other Nextra Chatswood (Karaonline) users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Fast dispatch from NSW
Secure checkout
Australian trusted business since 1997