Beatrix Potter Shape Sorter Peter Rabbit Wooden Toys, Jasnor BP24225
Beatrix Potter Peter Rabbit Shape Sorter
The Peter Rabbit Wooden Shape Sorter features 8 Peter Rabbit themed pieces with different shapes. It has geometric shapes and die cut character shaped perfect for little hands. Helps develop childrens fine motor skills.
Features
- 8 Peter Rabbit themed pieces
- 2 puzzles in 1!
- Features geometric shapes & die cut characters
- Perfect for little hands
Specifications
- Materal: FSC Wood
- Age Suitability: 18 months+
- Height: 13.5cm
#Toy #Collect #Play
(0081787242258)
| SKU | 0081787242258 |
| Model # | BP24225 |
| Barcode # | 0081787242258 |
| Brand | Beatrix Potter |
| Shipping Weight | 1.0000kg |
| Shipping Width | 0.200m |
| Shipping Height | 0.200m |
| Shipping Length | 0.200m |
| Assembled Length | 0.140m |
| Assembled Height | 0.140m |
| Assembled Width | 0.090m |
| Type | New |
Be The First To Review This Product!
Help other Nextra Chatswood (Karaonline) users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Fast dispatch from NSW
Secure checkout
Australian trusted business since 1997