Beatrix Potter Number Puzzle Peter Rabbit Wooden Toys, Jasnor BPOTT05902
Beatrix Potter Peter Rabbit Number Puzzle
Help little ones learn the numbers 1-10 with this lovely wooden Peter Rabbit number puzzle. Chunky pieces, just right for small hands. Perfect for helping little ones learn their numbers 1-10.
Features
- Chunky pieces numbered 1-10
- Helps to develop key motor skills
- Great for encouraging hand-eye coordination
- Painted in bright colours, great for colour and shape recognition
Specifications
- Materal: FSC Wood
- Age Suitability: 1-3 years old
- Puzzle Dimensions (L x W x H): 17 x 7 x 17cm
- Packaging Dimensions (L x W x H): 19 x 7 x 19cm
#Toy #Collect #Play
(5060541943902)
| SKU | 5060541943902 |
| Model # | BPOTT05902 |
| Barcode # | 5060541943902 |
| Brand | Beatrix Potter |
| Shipping Weight | 0.5000kg |
| Shipping Width | 0.040m |
| Shipping Height | 0.180m |
| Shipping Length | 0.270m |
| Assembled Length | 0.190m |
| Assembled Height | 0.179m |
| Assembled Width | 0.070m |
| Type | New |
Be The First To Review This Product!
Help other Nextra Chatswood (Karaonline) users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Fast dispatch from NSW
Secure checkout
Australian trusted business since 1997