Beatrix Potter by Jim Shore Figurine 16cm Jemima Puddle-Duck, Whitehill 6008748
$33.99
RRP $99.99
SAVE 66%
SOLD OUT
Beatrix Potter by Jim Shore Jemima Puddle-Duck Figurine
Award winning folk artist Jim Shore brings his unique style to Beatrix Potter's beloved story, The Tale of Peter Rabbit, through charming hand-crafted gifts that will delight her readers of all ages. This Jim Shore figurine features Jemima Puddle-Duck, wearing her shawl and poke bonnet.
Details
- Material: Stone Resin
- Dimensions: 16cm H x 9.5cm W x 7.5cm L
- Presentation: Branded giftbox
(028399285723)
| SKU | 028399285723 |
| Barcode # | 028399285723 |
| Brand | Beatrix Potter |
| Shipping Weight | 0.5000kg |
| Assembled Length | 0.095m |
| Assembled Height | 0.160m |
| Assembled Width | 0.075m |
| Type | New |
Be The First To Review This Product!
Help other Nextra Chatswood (Karaonline) users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Fast dispatch from NSW
Secure checkout
Australian trusted business since 1997