B Is For Bedtime by Margaret Hamilton
Y is for Yawn, and I'm ready for sleep. This timeless before-bed classic is a soothing meander towards the end of an evening. Beautifully told in gentle rhythmic verse, it leads us through a charming A-to-Z bedtime routine. B is for Bedtime is Margaret Hamilton's first picture book, and its endearing characters are brought to life by award-winning illustrator Anna Pignataro.
#Kids #Children #Learning #Paper #Story #Book #Library
(9781760502171)
| SKU | 9781760502171 |
| Model # | 9781760502171 |
| Barcode # | 9781760502171 |
| Brand | Layce |
| Shipping Weight | 0.5000kg |
| Shipping Width | 0.020m |
| Shipping Height | 0.260m |
| Shipping Length | 0.340m |
| Assembled Length | 0.260m |
| Assembled Height | 0.020m |
| Assembled Width | 0.240m |
| Type | New |
Be The First To Review This Product!
Help other Nextra Chatswood (Karaonline) users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Fast dispatch from NSW
Secure checkout
Australian trusted business since 1997