ATAR Notes HSC Year 12 Mathematics Advanced Tests (2024-2026)
ATAR Notes HSC Year 12 Mathematics Advanced Tests (2024-2026)
These Year 12 Mathematics Advanced Topic Tests contain originally written exam-style questions covering every topic in the syllabus. The book also features detailed solutions at the back, showing you exactly what you need to write to attain full marks. There are also challenge tests designed to help you refine your knowledge and earn a Band 6, as well as advice from past high-achieving students to help you improve your test-taking skills.
#ATARNotes #MathsTests #HSCMaths #ExamPractice #KaraOnline
(9781923199378)
| SKU | 9781923199378 |
| Model # | 9781923199378 |
| Barcode # | 9781923199378 |
| Brand | InStudent Publishing Pty Ltd |
| Shipping Weight | 0.5000kg |
| Assembled Length | 0.297m |
| Assembled Height | 0.007m |
| Assembled Width | 0.210m |
| Type | New |
Be The First To Review This Product!
Help other Nextra Chatswood (Karaonline) users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Fast dispatch from NSW
Secure checkout
Australian trusted business since 1997