ATAR Notes HSC Year 12 Health & Movement Science (2025-2027)
ATAR Notes HSC Year 12 Health & Movement Science (2025-2027)
These Health and Movement Science Notes cover everything you need to know for the two Core units: Health in an Australian and Global context and Training for Improved Performance. Each section includes a detailed breakdown of important definitions and examples, as well as tips to help you remember all of the content in the course. This book also contains valuable advice for approaching your HMS exam from a Band 6 student so that you can minimise your study time and maximise your marks.
#ATARNotes #HSCHealth #MovementScience #PDHPE #StudyNotes #KaraOnline
(9781923348417)
| SKU | 9781923348417 |
| Model # | 9781923348417 |
| Barcode # | 9781923348417 |
| Brand | InStudent Publishing Pty Ltd |
| Shipping Weight | 0.5000kg |
| Assembled Length | 0.297m |
| Assembled Height | 0.005m |
| Assembled Width | 0.210m |
| Type | New |
Be The First To Review This Product!
Help other Nextra Chatswood (Karaonline) users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.