ATAR Notes HSC Year 12 Business Studies (2024-2026)
$34.99
RRP $35.00
SAVE 0%
Only 2 left
ATAR Notes HSC Year 12 Business Studies (2024-2026)
These HSC Business Studies Notes are a lifesaver! Covering all four topics of the syllabus, this book contains everything you need to know for your assessments and the exam. Written by a past high-achieving student, these notes contain concise summaries of fundamental business theories and strategies. There are also plenty of examples and case studies for you to refer to.
#ATARNotes #HSCBusinessStudies #Year12Business #StudyNotes #KaraOnline
(9781923199095)
| SKU | 9781923199095 |
| Model # | 9781923199095 |
| Barcode # | 9781923199095 |
| Brand | InStudent Publishing Pty Ltd |
| Shipping Weight | 0.5000kg |
| Assembled Length | 0.297m |
| Assembled Height | 0.007m |
| Assembled Width | 0.210m |
| Type | New |
Be The First To Review This Product!
Help other Nextra Chatswood (Karaonline) users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Fast dispatch from NSW
Secure checkout
Australian trusted business since 1997