ATAR Notes HSC Year 12 Biology Topic Tests (2024-2026)
$39.99
RRP $42.00
SAVE 5%
Only 2 left
ATAR Notes HSC Year 12 Biology Topic Tests (2024-2026)
This book contains a mix of originally written exam-style questions, and questions adapted from past HSC exams. The tests cover the entire syllabus, whilst allowing you to focus on each dot point throughout the year. Most importantly, each question comes with a detailed solution at the back of the book, showing you exactly what you need to write to attain full marks, as well as advice from a past high-achieving student to help you refine both your knowledge and your test-taking skills.
#ATARNotes #HSCBiology #BiologyTests #ExamPractice #KaraOnline
(9781923199330)
| SKU | 9781923199330 |
| Model # | 9781923199330 |
| Barcode # | 9781923199330 |
| Brand | InStudent Publishing Pty Ltd |
| Shipping Weight | 0.5000kg |
| Assembled Length | 0.297m |
| Assembled Height | 0.014m |
| Assembled Width | 0.210m |
| Type | New |
Be The First To Review This Product!
Help other Nextra Chatswood (Karaonline) users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.