ARTLINE SUPREME FINE PEN
Let your feelings show with Artline Supreme. With a complete range of writing instruments designed for the young and young at heart, Artline Supreme is sure to have the right product for any job at hand.
Features
- Writes for over 1.3km
- Curved pinch grip system ideal for writing comfort
- Water based ink, won't bleed through paper
Specifications
- Barrel: Plastic
- Line Width: 0.4mm
- Nib Type: Felt
- Colour: 10 Assorted
#School #Office #Stationery
(4549441003035)
| SKU | 4549441003035 |
| Model # | 102110 |
| Barcode # | 4549441003035 |
| Brand | Artline |
| Assembled Length | 0.010m |
| Assembled Height | 0.010m |
| Assembled Width | 0.010m |
| Type | New |
Be The First To Review This Product!
Help other Nextra Chatswood (Karaonline) users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Fast dispatch from NSW
Secure checkout
Australian trusted business since 1997