Artline Professional Carpenter Pencil Medium Red Box of 50, ACCO 195802
$50.99
RRP $65.99
SAVE 23%
Only 2 left
ARTLINE PROFESSIONAL CARPENTER PENCIL
Designed for the hardworking industrial person, the Artline Professional Carpenter range of pencils will withstand any environment and situation put to it.
Features
- Industrial grade medium strength lead
- Ideal for general carpentry requirements
- For marking hardwoods, plastered walls and brickwork
(19310924084214)
| SKU | 19310924084214 |
| Model # | 195802 |
| Barcode # | 19310924084214 |
| Brand | Artline |
| Shipping Weight | 0.5000kg |
| Shipping Width | 0.020m |
| Shipping Height | 0.170m |
| Shipping Length | 0.230m |
| Assembled Length | 0.010m |
| Assembled Height | 0.020m |
| Assembled Width | 0.010m |
| Type | New |
Be The First To Review This Product!
Help other Nextra Chatswood (Karaonline) users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Fast dispatch from NSW
Secure checkout
Australian trusted business since 1997