Artline Ikonic 8410 Ballpoint Pen Medium Blue Retractable Grip Box of 50, ACCO 184053
ARTLINE IKONIC 8410 BALLPOINT RETRACTABLE GRIP
The Artline Ikonic 8410 retractable bpp features a moulded rubber grip for comfort and control while writing. The hard wearing, tungsten carbide ball delivers smooth, medium line width.
Features
- Moulded rubber grip for improved comfort and control while writing
- Premium retractable ballpoint pen
- Hard wearing, tungsten carbide ball for super smooth writing
- Medium line width
Specifications
- Barrel: Plastic
- Line Width: 1.0mm
- Nib Type: Ballpoint
- Colour: Blue
(14974052863469)
| SKU | 14974052863469 |
| Model # | 184053 |
| Barcode # | 14974052863469 |
| Brand | Artline |
| Shipping Weight | 0.5000kg |
| Shipping Width | 0.020m |
| Shipping Height | 0.170m |
| Shipping Length | 0.230m |
| Assembled Length | 0.010m |
| Assembled Height | 0.020m |
| Assembled Width | 0.010m |
| Type | New |
Be The First To Review This Product!
Help other Nextra Chatswood (Karaonline) users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Fast dispatch from NSW
Secure checkout
Australian trusted business since 1997