Artline 577 Whiteboard Caddy Starter Kit with Markers and Eraser 157794
Artline 577 Whiteboard Caddy Starter Kit
An ideal accessory for whiteboard users. The Artline 577 Whiteboard Marker is a high-quality whiteboard marker designed specifically for use on both traditional and electronic whiteboards. These markers are known for their vibrant and long-lasting ink, which dries quickly to prevent smudging and streaking. Cap can be left off for 48 hours without drying out.
Includes
- 4 x Artline 577 Whiteboard Markers (3mm bullet point, in colours black, blue, red and green)
- 1 x Whiteboard eraser
- 1 x Caddy kit for mounting on whiteboards
- Double sided tape and magnetic strips included
#Artline #School #Office #Pen
(4974052852770)
| SKU | 4974052852770 |
| Model # | 157794 |
| Barcode # | 4974052852770 |
| Brand | Artline |
| Shipping Weight | 0.2500kg |
| Shipping Width | 0.040m |
| Shipping Height | 0.170m |
| Shipping Length | 0.230m |
| Unit Of Measure | ea |
| Assembled Length | 0.160m |
| Assembled Height | 0.079m |
| Assembled Width | 0.030m |
| Type | New |
Be The First To Review This Product!
Help other Nextra Chatswood (Karaonline) users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Fast dispatch from NSW
Secure checkout
Australian trusted business since 1997