ABC Reading Eggs: Beginning to Read - Pack 7 - Ages 5-7
ABC Reading Eggs: Beginning to Read Pack 7 Ages 5-7
ABC Reading Eggs Beginning to Read Pack 7 contains 10 readers, a poster and sticker sheet, parent guide and a FREE 14-day online subscription!
Register your child online and complete each lesson one by one. Once a lesson has been completed, children will read a book online. The matching book can then be read from the Book Pack and children will earn a new ABC Reading Eggs critter.
Children can keep track of their progress by adding stickers to their map poster (included in each pack). It's fun!
Details
- Level: Kindergarten to Year 2
- Author: Katy Pike
- Subject: English
- Publication Date: June 2009
#Australian Curriculum #Study Guide
(9781742150772)
| SKU | 9781742150772 |
| Model # | 9781742150772 |
| Barcode # | 9781742150772 |
| Brand | Pascal Press |
| Shipping Weight | 0.5000kg |
| Shipping Width | 0.020m |
| Shipping Height | 0.235m |
| Shipping Length | 0.290m |
| Unit Of Measure | ea |
| Assembled Length | 0.150m |
| Assembled Height | 0.189m |
| Assembled Width | 0.020m |
| Type | New |
Be The First To Review This Product!
Help other Nextra Chatswood (Karaonline) users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Fast dispatch from NSW
Secure checkout
Australian trusted business since 1997