2027 Diary Upward University A6/7 Week to View Wiro Black, UPCY6435
Upward 2027 University Diary
This pocket style diary has been designed specifically with the university and tertiary students in mind. In addition to the usual diary information, it includes a listing of universities, a reading list, a social activities planner, and examination and lecture timetables. The diary features a Week-to-View page layout, is wire-o bound, and sits in a quality PVC cover. Perforated notepaper and business/credit card-sized storage pockets complete this feature-packed diary.
Features
- Ribbon marker
- Lay flat opening
- Australian and New Zealand Holidays
- International Holidays
- CPR Chart
- Perpetual World Time
- Universities in Australia, New Zealand and
Papua New Guinea
- Quotation on Every Page
Specifications
- Date: 12 Months (January to December 2027)
- Size: A6/7 (7.4 x 14.8cm)
- Format: Week to View (8am to 6pm, 1-hourly)
- Page Count: 176 pages
- Paper Weight: 80gsm
- Cover Material: PVC
#UpwardDiary #UniversityDiary #A67Diary #WeeklyDiary #WiroDiary #BlackDiary #2027Diary #KaraOnline
(9314304122674)
| SKU | 9314304122674 |
| Model # | UPCY6435-27 |
| Barcode # | 9314304122674 |
| Brand | Upward |
| Shipping Weight | 0.5000kg |
| Shipping Width | 0.010m |
| Shipping Height | 0.230m |
| Shipping Length | 0.170m |
| Assembled Length | 0.150m |
| Assembled Height | 0.020m |
| Assembled Width | 0.070m |
| Type | New |
Be The First To Review This Product!
Help other Nextra Chatswood (Karaonline) users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Fast dispatch from NSW
Secure checkout
Australian trusted business since 1997