2027 Diary Upward Student B5 Week to View Slash, UPCY4400-SLH
Upward 2027 Student Diary
Designed to help students plan and prepare for their classes, homework, and study, the School Diary assists in setting positive study practices. The B5, one-week-to-view format accommodates up to eight periods per day. It also includes school timetables, study planners, a study guide, many useful forms, and relevant information.
Features
- Clear PVC cover
- International Holidays
- Monthly Planners
- Ribbon Marker
- Translucent Pocket
- Reminder Stickers
Specifications
- Date: 12 Months (January to December 2027)
- Size: B5 (17.6 x 25cm)
- Format: Week to View
- Page Count: 144 pages
- Paper Weight: 80gsm
#UpwardDiary #StudentDiary #B5Diary #WeeklyDiary #SchoolPlanner #2027Diary #KaraOnline
(9314304122445)
| SKU | 9314304122445 |
| Model # | UPCY4400-SLH-27 |
| Barcode # | 9314304122445 |
| Brand | Upward |
| Shipping Weight | 0.5000kg |
| Shipping Width | 0.020m |
| Shipping Height | 0.340m |
| Shipping Length | 0.260m |
| Assembled Length | 0.250m |
| Assembled Height | 0.020m |
| Assembled Width | 0.180m |
| Type | New |
Be The First To Review This Product!
Help other Nextra Chatswood (Karaonline) users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Fast dispatch from NSW
Secure checkout
Australian trusted business since 1997