2027 Diary Debden Farmer Rural Management A4 2 Days to a Page Green, RMD
Debden 2027 Farmer Rural Management Diary
The Debden Farmer Rural Management diary has been designed specifically with agriculture in mind, both crops and livestock. Bound in a soft-touch, padded green PU material, each page allows for recording of weather conditions such as rainfall, temperature, and wind, with equal space allocated to weekdays and weekends. Such features are perfect for those who work the land.
Features
- Ribbon marker
- Lay-flat opening
- Australian and New Zealand holidays
- Breeding information
- Inventory records
- Rainfall chart
- Breeding and reproduction records
- Monthly expenses records and summary
- Annual expense summaries
- First Aid information
- Various measurement conversion guides
- Identification record
Specifications
- Date: 12 Months (January to December 2027)
- Size: A4 (21 x 29.7cm)
- Format: 2 Days to a Page
- Page Count: 288 pages
- Paper Weight: 70gsm
- Cover Material: PU
#DebdenDiary #FarmDiary #A4Planner #DailyDiary #2027Diary #KaraOnline
(8887129016479)
| SKU | 8887129016479 |
| Model # | RMD-27 |
| Barcode # | 8887129016479 |
| Brand | Collins Debden |
| Shipping Weight | 0.5000kg |
| Shipping Width | 0.030m |
| Shipping Height | 0.370m |
| Shipping Length | 0.280m |
| Assembled Length | 0.300m |
| Assembled Height | 0.020m |
| Assembled Width | 0.210m |
| Type | New |
Be The First To Review This Product!
Help other Nextra Chatswood (Karaonline) users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Fast dispatch from NSW
Secure checkout
Australian trusted business since 1997