2027 Diary Debden Associate II Desk A5 Week to View Black, 4551.U99
Debden 2027 Associate II Diary
The Associate II collection offers the sought after 'lay-flat' wiro binding and clean internal layouts in a range of stylish colours, with the addition of both a document pocket and business card sleeve, maximising versatility.
Features
- Ribbon marker
- Lay-flat opening
- Australian and New Zealand holidays
- 3-Year calendars
- Current and forward year planners
- International holidays, dialling and time zones
- Staff leave planner
- Addresses and notes
- Soft-touch padded cover
Specifications
- Date: 12 Months (January to December 2027)
- Size: A5 (14.8 x 21cm)
- Format: Week to View (9am to 5pm, 1-hourly)
- Page Count: 128 pages
- Paper Weight: 70gsm
- Cover Material: PU
#DebdenDiary #A5Planner #WeeklyDiary #BlackDiary #AssociateII #OfficePlanner #2027Diary #KaraOnline
(8887129014116)
| SKU | 8887129014116 |
| Model # | 4551.U99-27 |
| Barcode # | 8887129014116 |
| Brand | Collins Debden |
| Shipping Weight | 0.5000kg |
| Shipping Width | 0.020m |
| Shipping Height | 0.290m |
| Shipping Length | 0.230m |
| Assembled Length | 0.210m |
| Assembled Height | 0.020m |
| Assembled Width | 0.150m |
| Type | New |
Be The First To Review This Product!
Help other Nextra Chatswood (Karaonline) users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Fast dispatch from NSW
Secure checkout
Australian trusted business since 1997