2027 Diary Collins Vanessa A4 Week to View Teal, 345.V53/61
Collins 2027 Vanessa Diary
The best selling Vanessa Diary is the diary of choice for astute professionals. Its durability is assured with double wiro binding and heavy-grained metallic and matt PU cover. Printed on a subtle cream paper, each dated page layout features a six-month-to-view calendar, week numbers, Julian days, as well as both national and international public holidays. This series comes with the added feature of an internal storage pocket in the desk diaries.
Features
- Ribbon marker
- Lay-flat opening
- Pen loop
- Australian and New Zealand holidays
- 3-Year calendars
- Current and forward year planners
- International holidays, dialling and time zone map
- Staff leave planner
- Financial summary
- Addresses
- Notes
Specifications
- Date: 12 Months (January to December 2027)
- Size: A4 (21 x 29.7cm)
- Format: Week to View (8am to 7pm, 1-hourly)
- Page Count: 160 pages
- Paper Weight: 70gsm
- Cover Material: PU
#VanessaDiary #WeeklyPlanner #TealDiary #Collins2027 #KaraOnline
(8887129015410)
| SKU | 8887129015410 |
| Model # | 345.V53/61-27 |
| Barcode # | 8887129015410 |
| Brand | Collins Debden |
| Shipping Weight | 0.5000kg |
| Shipping Width | 0.020m |
| Shipping Height | 0.340m |
| Shipping Length | 0.260m |
| Assembled Length | 0.300m |
| Assembled Height | 0.020m |
| Assembled Width | 0.210m |
| Type | New |
Be The First To Review This Product!
Help other Nextra Chatswood (Karaonline) users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Fast dispatch from NSW
Secure checkout
Australian trusted business since 1997