2027 Diary Collins Silhouette A5 Day to Page Purple, S5100.P55
Collins 2027 Silhouette Diary
Silhouette is the ideal opportunity to break away from plain black! With soft-touch padded covers, a comprehensive information section and a marker ribbon, the range provides the perfect excuse to add some colour to your life.
Features
- Ribbon marker
- Lay-flat opening
- 3-Year calendars
- Current and forward year planners
- International holidays
- International dialling
- Financial summary
Specifications
- Date: 12 Months (January to December 2027)
- Size: A5 (14.8 x 21cm)
- Format: Day to Page (7:30am to 7:30pm, 1/2-hourly)
- Page Count: 400 pages
- Paper Weight: 70gsm
- Cover Material: PU
#PurpleDiary #A5Planner #DailyDiary #Silhouette #Collins2027 #KaraOnline
(8887129016615)
| SKU | 8887129016615 |
| Model # | S5100.P55-27 |
| Barcode # | 8887129016615 |
| Brand | Collins Debden |
| Shipping Weight | 0.5000kg |
| Shipping Width | 0.020m |
| Shipping Height | 0.290m |
| Shipping Length | 0.230m |
| Assembled Length | 0.210m |
| Assembled Height | 0.020m |
| Assembled Width | 0.150m |
| Type | New |
Be The First To Review This Product!
Help other Nextra Chatswood (Karaonline) users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Fast dispatch from NSW
Secure checkout
Australian trusted business since 1997