2027 Diary Collins Modern Organic A5 Week to View Recycled Turtle, E-MO153.TUR
Collins 2027 Modern Organic Diary
The modern organic style is deeply rooted in the natural resources of our planet. From typography to colour palette, it reflects a growing desire to reconnect with nature. With an emphasis on subtle sustainability and a soft, serene sensibility, this aesthetic creates a calm and harmonious atmosphere. For this direction, we explored a new maximalist approach. The cover becomes a rich collage of textures, featuring underwater plants, shells, creatures, natural elements, and birds.
Features
- Ribbon marker
- Lay flat opening
- 3 Year Calendars
- Current and Forward Year Planners
- International Holidays
- International Information
- Financial Summary
- Addresses and Notes
Specifications
- Date: 12 Months (January to December 2027)
- Size: A5 (14.8 x 21cm)
- Format: Week to View
- Page Count: 160 pages
- Paper Weight: 70gsm
- Material: Recycled Paper
#EcoPlanner #TurtleDiary #ModernOrganic #A5Diary #WeeklyPlanner #CollinsDiary #2027Planner #KaraOnline
(8887129018046)
| SKU | 8887129018046 |
| Model # | E-MO153.TUR-27 |
| Barcode # | 8887129018046 |
| Brand | Collins Debden |
| Shipping Weight | 0.5000kg |
| Shipping Width | 0.020m |
| Shipping Height | 0.290m |
| Shipping Length | 0.230m |
| Assembled Length | 0.210m |
| Assembled Height | 0.020m |
| Assembled Width | 0.150m |
| Type | New |
Be The First To Review This Product!
Help other Nextra Chatswood (Karaonline) users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Fast dispatch from NSW
Secure checkout
Australian trusted business since 1997