2027 Diary Collins Maru A5 Week to View Dog, MR153.DG
Collins 2027 Maru Diary
This year, the Maru range features two designs showcasing dogs and cats on each cover. Maru has a consistent, pastel based colour palette that would appeal to those seeking a more youthful, playful design featuring their favourite animals. It is perfect for those who may not want loud, bold colours on their diary, yet would still like to have cute and fun design elements to add personality to their stationery collection.
Features
- Elastic closure
- 3-Year calendars
- Current and forward year planners
- International holidays
- International dialling
- Financial summary
Specifications
- Date: 12 Months (January to December 2027)
- Size: A5 (14.8 x 21cm)
- Format: Week to View
- Page Count: 144 pages
- Paper Weight: 70gsm
- Cover Material: Paper
#DogDiary #MaruDiary #A5Planner #WeeklyDiary #CutePlanner #CollinsDiary #2027Planner #KaraOnline
(8887129011740)
| SKU | 8887129011740 |
| Model # | MR153.DG-27 |
| Barcode # | 8887129011740 |
| Brand | Collins Debden |
| Shipping Weight | 0.5000kg |
| Shipping Width | 0.020m |
| Shipping Height | 0.290m |
| Shipping Length | 0.230m |
| Assembled Length | 0.210m |
| Assembled Height | 0.020m |
| Assembled Width | 0.150m |
| Type | New |
Be The First To Review This Product!
Help other Nextra Chatswood (Karaonline) users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Fast dispatch from NSW
Secure checkout
Australian trusted business since 1997