2027 Diary Collins Legacy A5 Week to View Black, CL53.99
Collins 2027 Legacy Diary
The Legacy diary is a Collins classic. With soft-touch PU covers and many colours and matching notebooks to choose from, there is a Legacy for every occasion. With the introduction of the A4 size for Legacy, there is now a choice for those who require ample space for their planning.
Features
- Ribbon marker
- Lay-flat opening
- Expandable back pocket
- Elastic closure
- 3-Year calendars
- Current and forward year planners
- International holidays
- International dialling
- Financial summary
Specifications
- Date: 12 Months (January to December 2027)
- Size: A5 (14.8 x 21cm)
- Format: Week to View
- Page Count: 144 pages
- Paper Weight: 80gsm
- Cover Material: PU
#LegacyDiary #WeeklyPlanner #A5Diary #BlackDiary #Collins2027 #OfficePlanner #KaraOnline
(8887129011610)
| SKU | 8887129011610 |
| Model # | CL53.99-27 |
| Barcode # | 8887129011610 |
| Brand | Collins Debden |
| Shipping Weight | 0.5000kg |
| Shipping Width | 0.020m |
| Shipping Height | 0.290m |
| Shipping Length | 0.230m |
| Assembled Length | 0.210m |
| Assembled Height | 0.020m |
| Assembled Width | 0.150m |
| Type | New |
Be The First To Review This Product!
Help other Nextra Chatswood (Karaonline) users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Fast dispatch from NSW
Secure checkout
Australian trusted business since 1997