2027 Diary Collins Kingsgrove A5 Day to Page Black, 181.P99
Collins 2027 Kingsgrove Diary
Balancing functionality with economy, the Kingsgrove contains everything needed in a diary. From its hardwearing, linen-look cover to its extensive range of internal features, including notes, planners, and essential information, the Kingsgrove represents the epitome of value.
Features
- Ribbon marker
- Lay-flat opening
- Australian and New Zealand holidays
- 3-Year calendars
- Current and forward year planners
- Monthly planners
- Tax information
- International holidays
- International dialling
- Staff leave planner
- Financial summary
- Addresses and notes
- Breeding table and rain chart
Specifications
- Date: 12 Months (January to December 2027)
- Size: A5 (14.8 x 21cm)
- Format: Day to Page (7am to 8pm, 1-hourly)
- Page Count: 384 pages
- Paper Weight: 80gsm
- Cover Material: Paper
#A5Planner #DailyDiary #Kingsgrove #BlackDiary #OfficePlanner #Collins2027 #WorkDiary #KaraOnline
(8887129016035)
| SKU | 8887129016035 |
| Model # | 181.P99-27 |
| Barcode # | 8887129016035 |
| Brand | Collins Debden |
| Shipping Weight | 0.5000kg |
| Shipping Width | 0.020m |
| Shipping Height | 0.290m |
| Shipping Length | 0.230m |
| Assembled Length | 0.210m |
| Assembled Height | 0.020m |
| Assembled Width | 0.150m |
| Type | New |
Be The First To Review This Product!
Help other Nextra Chatswood (Karaonline) users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Fast dispatch from NSW
Secure checkout
Australian trusted business since 1997