2027 Diary Collins Edge Rainbow A5 Day to Page Blue, ED151.U57
Collins 2027 Edge Rainbow Diary
This sophisticated leather-look diary with lively printed edges allows even the most hardened of professionals to show their colourful side. Offering crisp, easy-to-use layouts, a comprehensive information section and international holidays throughout, the Edge is good-looking, while packing a hefty organisational punch.
Features
- Ribbon marker
- Lay-flat opening
- Expandable back pocket
- 3-Year calendars
- Current and forward year planners
- Financial summary
- International holidays
- International dialling
Specifications
- Date: 12 Months (January to December 2027)
- Size: A5 (14.8 x 21cm)
- Format: Day to Page (7:30am to 7:30pm, 1/2-hourly)
- Page Count: 400 pages
- Paper Weight: 70gsm
- Cover Material: PU
#RainbowDiary #A5Planner #DailyDiary #CollinsEdge #BlueDiary #2027Planner #ColourfulPlanner #OfficeDiary #KaraOnline #DayToPage
(8887129011962)
| SKU | 8887129011962 |
| Model # | ED151.U57-27 |
| Barcode # | 8887129011962 |
| Brand | Collins Debden |
| Shipping Weight | 0.5000kg |
| Shipping Width | 0.020m |
| Shipping Height | 0.290m |
| Shipping Length | 0.230m |
| Assembled Length | 0.210m |
| Assembled Height | 0.020m |
| Assembled Width | 0.150m |
| Type | New |
Be The First To Review This Product!
Help other Nextra Chatswood (Karaonline) users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Fast dispatch from NSW
Secure checkout
Australian trusted business since 1997