2027 Calendar The Legacy Home On The Range Horizontal Wall WCA110988
The Legacy 2027 Home On The Range by Nina Blue Horizontal Wall Calendar
Featuring full colour artworks by Nationally recognised artists, The Legacy Calendars are printed on high quality linen embossed stock and show all twelve images on the back.
Specifications
- Year: 12 months (January to December 2027)
- Dimensions (W x H): 34 x 30.5cm (34cm x 61cm when open)
- Format: Horizontal Wall
- Fits Lang calendar frames and hangers
Features
- Elegant linen embossed paper stock
- Matching linen embossed gift jacket
- Brass grommet for hanging
- Previous and forward month reference
- Major International holidays
- Moon phases
#WesternStyle #CountryLife #LegacyCalendars #RanchLiving #RusticDecor #KaraOnline
(810172436527)
| SKU | 810172436527 |
| Model # | WCA110988 |
| Barcode # | 810172436527 |
| Brand | Legacy |
| Shipping Weight | 0.4900kg |
| Shipping Width | 0.330m |
| Shipping Height | 0.005m |
| Shipping Length | 0.430m |
| Assembled Length | 0.340m |
| Assembled Height | 0.006m |
| Assembled Width | 0.305m |
| Type | New |
Be The First To Review This Product!
Help other Nextra Chatswood (Karaonline) users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Fast dispatch from NSW
Secure checkout
Australian trusted business since 1997