2027 Calendar The Legacy Cat Person Horizontal Wall WCA112240
The Legacy 2027 Cat Person by Mary Urban Horizontal Wall Calendar
Featuring full colour artworks by Nationally recognised artists, The Legacy Calendars are printed on high quality linen embossed stock and show all twelve images on the back.
Specifications
- Year: 12 months (January to December 2027)
- Dimensions (W x H): 34 x 30.5cm (34cm x 61cm when open)
- Format: Horizontal Wall
- Fits Lang calendar frames and hangers
Features
- Elegant linen embossed paper stock
- Matching linen embossed gift jacket
- Brass grommet for hanging
- Previous and forward month reference
- Major International holidays
- Moon phases
#CatPerson #CatLovers #LegacyCalendars #PetLovers #FelineFun #KaraOnline
(810172434271)
| SKU | 810172434271 |
| Model # | WCA112240 |
| Barcode # | 810172434271 |
| Brand | Legacy |
| Shipping Weight | 0.4900kg |
| Shipping Width | 0.330m |
| Shipping Height | 0.005m |
| Shipping Length | 0.430m |
| Assembled Length | 0.340m |
| Assembled Height | 0.006m |
| Assembled Width | 0.305m |
| Type | New |
Be The First To Review This Product!
Help other Nextra Chatswood (Karaonline) users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Fast dispatch from NSW
Secure checkout
Australian trusted business since 1997