2027 Calendar Pine Ridge Art Country Living Horizontal Wall 5018
Pine Ridge Art 2027 Country Living by Chuck Pinson Horizontal Wall Calendar
Featuring full colour artworks by Nationally recognised artists, Pine Ridge Art Calendars are printed on high quality linen embossed stock and show all twelve images on the back along with the artist's biography.
Specifications
- Year: 12 months (January to December 2027)
- Dimensions (W x H): 34 x 30.5cm (34cm x 61cm when open)
- Format: Horizontal Wall
- Fits Lang calendar frames and hangers
Features
- Durable linen embossed paper
- Coordinating gift jacket
- Large day grids
- International holidays and significant dates
- 2026 and 2028 calendar reference
- Notes section
#ChuckPinson #CountryLife #PineRidgeArt #LandscapeArt #NatureDecor #KaraOnline
(624865084182)
| SKU | 624865084182 |
| Model # | 5018 |
| Barcode # | 624865084182 |
| Brand | Pine Ridge Art |
| Shipping Weight | 0.4900kg |
| Shipping Width | 0.330m |
| Shipping Height | 0.005m |
| Shipping Length | 0.430m |
| Assembled Length | 0.340m |
| Assembled Height | 0.006m |
| Assembled Width | 0.305m |
| Type | New |
Be The First To Review This Product!
Help other Nextra Chatswood (Karaonline) users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Fast dispatch from NSW
Secure checkout
Australian trusted business since 1997