2027 Calendar LANG Wine Country Vertical Wall 27991079143
LANG 2027 Wine Country by Susan Winget Vertical Wall Calendar
Decorate your home or office with the LANG 2027 Wine Country by Susan Winget Vertical Wall Calendar, featuring beautiful vertical wine country vineyard artwork by Susan Winget and spacious monthly layouts. Perfect for organising appointments, reminders, schedules, birthdays, anniversaries, holidays, and important yearly events while adding decorative charm to any room or workspace.
Every LANG Calendar begins with great art, and since 1982, LANG's strong heritage has attracted numerous world-renowned artists for which the brand has achieved industry recognition. Each LANG Calendar is a distinctive representation of original art created by today's most talented artists. LANG Calendars can also be recognised by the high-quality, linen-embossed paper that has a classic, luxurious feel.
Specifications:
- Year: 12 months (January to December 2027)
- Dimensions (W x H): 19.7 x 39.4cm
- Format: Vertical Wall
- Does NOT fit calendar frames
Features:
- Full-colour artworks by nationally recognised artists
- Coated spiral wire binding with hook for hanging
- High-quality, durable linen embossed paper stock
- Matching embossed gift jacket
- Previous and forward month reference
- International holidays and significant dates
- Moon phases
- Large day grids for notes
Why You'll Love It:
- Spacious monthly layouts for reminders, appointments, and planning
- Stunning artwork by LANG artist
- Premium-quality paper with durable wall display construction
- Perfect for homes, offices, kitchens, classrooms, or thoughtful gifting.
#LANG2027 #SusanWinget #verticalwinecountryvineyardCalendar #WallCalendar #Calendar2027 #MonthlyPlanner #HomeDecor #OfficeOrganisation #StationeryLovers #ArtCalendar #DecorativeCalendar #PaperGoods #GiftIdeas #LifestyleDecor
(726225152088)
| SKU | 726225152088 |
| Model # | 27991079143 |
| Barcode # | 726225152088 |
| Brand | LANG |
| Shipping Width | 0.330m |
| Shipping Height | 0.005m |
| Shipping Length | 0.430m |
| Assembled Length | 0.394m |
| Assembled Height | 0.006m |
| Assembled Width | 0.197m |
| Type | New |
Be The First To Review This Product!
Help other Nextra Chatswood (Karaonline) users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Fast dispatch from NSW
Secure checkout
Australian trusted business since 1997