2026 Diary Moleskine PRO Large Weekly Vertical Hard Cover Black M-DHB12PRO3Y26
Moleskine 2026 12-Month Planner
Be prepared for the future with Moleskine's 2026 12-Month Planners. Moleskine seamlessly combines classic notebook design while considering the needs of a contemporary consumer; the minimalist design persistently remains ageless, and offers a range of products to suit any person's individual and unique needs.
Specifications
- Year: 12 months (January to December 2026)
- Size (Dimensions): Large (13 x 21cm)
- Format: Weekly Vertical
- Cover: Hard Cover
- Designed in Italy
Features
- Rounded corners
- Elastic closure
- Ribbon bookmark
- Expandable inner pocket in cardboard and cloth
- Front endpaper with 'In case of loss' notice
- Ivory-coloured 70gsm acid-free paper
- 3 sheets of coloured stickers included (1 sheet of alphabet stickers and 2 sheets of icon stickers).
#Desk #Calendar #Diary #Organiser #Office #Home #Twenty-Six
(8056999274658)
| SKU | 8056999274658 |
| Model # | M-DHB12PRO3Y26 |
| Barcode # | 8056999274658 |
| Brand | Moleskine |
| Shipping Weight | 0.5000kg |
| Shipping Width | 0.020m |
| Shipping Height | 0.290m |
| Shipping Length | 0.230m |
| Assembled Length | 0.010m |
| Assembled Height | 0.020m |
| Assembled Width | 0.010m |
| Type | New |
Be The First To Review This Product!
Help other Nextra Chatswood (Karaonline) users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Fast dispatch from NSW
Secure checkout
Australian trusted business since 1997