2026 Diary Collins Submerge A5 Week to View Recycled Beige E-SM153.89
Collins Submerge 2026 Diary
Blue spaces are havens for wellbeing. This collection we explore the healing properties of immersing oneself in water. A tranquil female figure in a summer hat and swimsuit wades into a body of water. She is disconnecting with the noise and reconnecting with her true self. In another design, captures the moment a diver pierces the surface of a pool. The style and composition of the illustration has a timeless quality about it which adds to the sense of escape.
Specifications
- Date: 12 Months (January to December 2026)
- Size: A5 (14.8 x 21cm)
- Format: Week to View
- Page Count: 144 pages
- Paper Weight: 70gsm
- Cover Material: Recycled paper
Features
- Ribbon marker
- Lay-flat opening
- Made from recycled material
- 3-Year calendars
- Current and forward year planners
- International holidays
- International information
- Timetables
- Note pages
#Calendar #Diary #Planner #Organiser #Office #School #Home #2026
(8887129007330)
| SKU | 8887129007330 |
| Model # | E-SM153.89-26 |
| Barcode # | 8887129007330 |
| Brand | Collins Debden |
| Shipping Weight | 0.2500kg |
| Shipping Width | 0.020m |
| Shipping Height | 0.290m |
| Shipping Length | 0.230m |
| Assembled Length | 0.010m |
| Assembled Height | 0.020m |
| Assembled Width | 0.010m |
| Type | New |
Be The First To Review This Product!
Help other Nextra Chatswood (Karaonline) users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Fast dispatch from NSW
Secure checkout
Australian trusted business since 1997