2026 Diary Collins Dimensional Surfaces A5 Week to View Recycled White Twist E-DS153.TW
Collins Dimensional Surfaces 2026 Diary
This abstract design will layer organic patterns using shadows and highlights to reveal dimensional forms. The layering could be accentuated with a blind emboss or finish on certain elements. This theme plays with patterns and shape to create tangible explorations of our multi-layered modern lives.
Specifications
- Date: 12 Months (January to December 2026)
- Size: A5 (14.8 x 21cm)
- Format: Week to View
- Page Count: 144 pages
- Paper Weight: 70gsm
- Cover Material: Recycled paper
Features
- Ribbon marker
- Lay-flat opening
- Made from recycled material
- 3-Year calendars
- Current and forward year planners
- International holidays
- International information
- Timetables
- Note pages
#Calendar #Diary #Planner #Organiser #Office #School #Home #2026
(8887129007279)
| SKU | 8887129007279 |
| Model # | E-DS153.TW-26 |
| Barcode # | 8887129007279 |
| Brand | Collins Debden |
| Shipping Weight | 0.2500kg |
| Shipping Width | 0.020m |
| Shipping Height | 0.290m |
| Shipping Length | 0.230m |
| Assembled Length | 0.010m |
| Assembled Height | 0.020m |
| Assembled Width | 0.010m |
| Type | New |
Be The First To Review This Product!
Help other Nextra Chatswood (Karaonline) users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Fast dispatch from NSW
Secure checkout
Australian trusted business since 1997