2026 Calendar Welsh Corgis 16-Month Square Wall, BrownTrout BT06235
Welsh Corgis 2026 Square Wall Calendar
The Welsh Corgi is an even-tempered dog that adapts well to its surroundings. Handsome and strong, Corgis are capable of speed and endurance. While they are excellent heel-nipping cattle drivers, Corgis are also affectionate with those they know and love. This Welsh Corgi wall calendar features both the Cardigan and Pembroke breeds. A delightful addition to any Corgi family, this calendar is a must-have for the new year.
Specifications
- Year: 12 months (January to December 2026) PLUS 4 months (September to December 2025) on a page
- Dimensions: (closed) 30.5 x 30.5cm, (opened) 30.5 x 61cm
- Format: Square Wall
Features
- International public holidays and other important dates
- Previous and forward months reference
- Printed on FSC certified paper with soy-based ink
- Comes with a drill hole for easy hanging
- Plastic-free featuring wrap-around cover with seal.
#Planner #Diary #Organiser #Office #Home #Twenty-Six
(9798330706235)
| SKU | 9798330706235 |
| Model # | BT06235 |
| Barcode # | 9798330706235 |
| Brand | BrownTrout Publishers Inc. |
| Shipping Weight | 0.2500kg |
| Shipping Width | 0.300m |
| Shipping Height | 0.010m |
| Shipping Length | 0.300m |
| Assembled Length | 0.300m |
| Assembled Height | 0.005m |
| Assembled Width | 0.300m |
| Type | New |
Be The First To Review This Product!
Help other Nextra Chatswood (Karaonline) users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Fast dispatch from NSW
Secure checkout
Australian trusted business since 1997