2026 Calendar Sydney & New South Wales Horizontal Wall, BrownTrout A05593
Sydney & New South Wales 2026 Horizontal Wall Calendar
The Sydney & New South Wales 2026 Horizontal Wall Calendar showcases 12 images of Sydney and the surrounding region of New South Wales.
Specifications
- Year: 12 months (January to December 2026)
- Dimensions (W x H): closed 30.5cm x 24.5cm, opened 30.5cm x 49cm
- Format: Horizontal Wall
Features
- International public holidays and other important dates
- Australian and New Zealand school term dates
- A bonus year planner
- Previous and forward months reference
- Southern hemisphere moon phases
- Printed on FSC certified paper with soy-based ink
- Comes with a drill hole for easy hanging
- Shrink wrapped with cardboard stiffener for safe postage
#Australiana #Planner #Diary #Organiser #Office #Home #Twenty-Six
(9347301105593)
| SKU | 9347301105593 |
| Model # | A05593 |
| Barcode # | 9347301105593 |
| Brand | BrownTrout Publishers Inc. |
| Shipping Weight | 0.2500kg |
| Shipping Width | 0.010m |
| Shipping Height | 0.320m |
| Shipping Length | 0.260m |
| Assembled Length | 0.010m |
| Assembled Height | 0.020m |
| Assembled Width | 0.010m |
| Type | New |
Be The First To Review This Product!
Help other Nextra Chatswood (Karaonline) users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Fast dispatch from NSW
Secure checkout
Australian trusted business since 1997