2026 Calendar Switzerland 16-Month Square Wall, BrownTrout BT05757
Switzerland 2026 Square Wall Calendar
Switzerland is home to the majestic Alps, the Matterhorn, and world-class cities such as Zurich and Geneva. This Alpine country is a wonderland for travelers interested in nature, sports, historical sites, and gourmet delights. Enjoy a yearlong trek through this splendid country with this stunning calendar.
Specifications
- Year: 12 months (January to December 2026) PLUS 4 months (September to December 2025) on a page
- Dimensions: (closed) 30.5 x 30.5cm, (opened) 30.5 x 61cm
- Format: Square Wall
Features
- International public holidays and other important dates
- Previous and forward months reference
- Printed on FSC certified paper with soy-based ink
- Comes with a drill hole for easy hanging
- Plastic-free featuring wrap-around cover with seal.
#Planner #Diary #Organiser #Office #Home #Twenty-Six
(9798330705757)
| SKU | 9798330705757 |
| Model # | BT05757 |
| Barcode # | 9798330705757 |
| Brand | BrownTrout Publishers Inc. |
| Shipping Weight | 0.2500kg |
| Shipping Width | 0.300m |
| Shipping Height | 0.010m |
| Shipping Length | 0.300m |
| Assembled Length | 0.300m |
| Assembled Height | 0.005m |
| Assembled Width | 0.300m |
| Type | New |
Be The First To Review This Product!
Help other Nextra Chatswood (Karaonline) users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Fast dispatch from NSW
Secure checkout
Australian trusted business since 1997