2026 Calendar Snowboarding 16-Month Square Wall, Wyman BT16556
Snowboarding 2026 Square Wall Calendar
Prepare for an adrenaline-packed ride with our Snowboarding Calendar! This dynamic calendar encapsulates the exhilaration of the mountains and the heart-pounding excitement of snowboarding. Every month unveils awe-inspiring shots of riders tearing through pristine powder, defying gravity with gravity-defying tricks, and radiating the pure joy of winter sports. From the majestic peaks of the Rockies to the powder playgrounds of the Alps, this calendar is a visual feast for snowboarding enthusiasts and mountain aficionados alike. Whether you're an experienced rider or an aspiring powder hound, let the Snowboarding Calendar guide you through a year brimming with winter wonder and the electrifying thrill that makes snowboarding an experience like no other!
Specifications
- Year: 12 months (January to December 2026) PLUS 4 months (September to December 2025) on a page
- Dimensions: (closed) 30.5 x 30.5cm, (opened) 30.5 x 61cm
- Format: Square Wall
Features
- International public holidays and other important dates
- Previous and forward months reference
- Printed on FSC certified paper with soy-based ink
- Comes with a drill hole for easy hanging
#Planner #Diary #Organiser #Office #Home #Twenty-Six
(9781525616556)
| SKU | 9781525616556 |
| Model # | BT16556 |
| Barcode # | 9781525616556 |
| Brand | Wyman Publishing |
| Shipping Weight | 0.2500kg |
| Shipping Width | 0.300m |
| Shipping Height | 0.010m |
| Shipping Length | 0.300m |
| Assembled Length | 0.300m |
| Assembled Height | 0.005m |
| Assembled Width | 0.300m |
| Type | New |
Be The First To Review This Product!
Help other Nextra Chatswood (Karaonline) users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Fast dispatch from NSW
Secure checkout
Australian trusted business since 1997