2026 Calendar Simplicity 16-Month Square Wall, Sellers S43424
Simplicity 2026 Square Wall Calendar
Artist Deborah DeWit finds beauty in the simple, ordinary rhythms of life. Whether of a quiet meadow morning, or a windowsill still life, her expressive photographs celebrate the virtues of the everyday. DeWit's honest and charming photos are paired with quotes on living simply, offering the viewer a chance to pause and reflect any time during a busy day.
Specifications
- Year: 12 months (January to December 2026) PLUS 4 months spread (September to December 2025)
- Dimensions (W x H): 30.5 x 30.5cm (30.5 x 61cm when open)
Features
- Printed on FSC-certified paper with soy-based ink
- Sturdy UV protected cover
- Generous grid space for notes, appointments, and reminders
- Official major world holidays and observances
- Moon phases, based on Universal Time
- Previous and forward months reference
#Planner #Diary #Organiser #Office #Home #Twenty-Six
(9781531943424)
| SKU | 9781531943424 |
| Model # | S43424 |
| Barcode # | 9781531943424 |
| Brand | Sellers Publishing |
| Shipping Weight | 0.2500kg |
| Shipping Width | 0.300m |
| Shipping Height | 0.010m |
| Shipping Length | 0.300m |
| Assembled Length | 0.300m |
| Assembled Height | 0.005m |
| Assembled Width | 0.300m |
| Type | New |
Be The First To Review This Product!
Help other Nextra Chatswood (Karaonline) users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Fast dispatch from NSW
Secure checkout
Australian trusted business since 1997