2026 Calendar Shinobi Square Wall, Abrams AM84385
Shinobi 2026 Square Wall Calendar
This 12-month wall calendar features art from the Shinobi video game franchise from SEGA, including the newest game, Shinobi: Art of Vengeance.
The OG hack-and-slash ninja video game, Shinobi comes to life with this 12-month wall calendar. Featuring new and classic art from the beloved series, from Shinobi (1987) to the latest game, Shinobi: The Art of Vengeance (2025), old and new fans alike will enjoy this bold calendar all year long.
Specifications
- Year: 12 months (January to December 2026)
- Dimensions: (closed) 30.5 x 30.5cm, (opened) 30.5 x 61cm
- Format: Square Wall
Features
- Bonus spread for September to December of previous year
- Generous grids for adding appointments and reminders
- Includes major official world holidays and observances
- Moon phases based on Universal time
- Printed on FSC-certified paper with soy-based ink
- Plastic-free packaging
#Planner #Diary #Organiser #Office #Home #Twenty-Six
(9781419784385)
| SKU | 9781419784385 |
| Model # | AM84385 |
| Barcode # | 9781419784385 |
| Brand | Abrams |
| Shipping Weight | 0.2500kg |
| Shipping Width | 0.300m |
| Shipping Height | 0.010m |
| Shipping Length | 0.300m |
| Assembled Length | 0.300m |
| Assembled Height | 0.005m |
| Assembled Width | 0.300m |
| Type | New |
Be The First To Review This Product!
Help other Nextra Chatswood (Karaonline) users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Fast dispatch from NSW
Secure checkout
Australian trusted business since 1997