2026 Calendar New Zealand Wildlife Square Wall, BrownTrout A06118
New Zealand Wildlife 2026 Square Wall Calendar
Celebrate the incredible wildlife of Aotearoa with this stunning 12-month wall calendar, featuring breathtaking images of New Zealand's unique native species in their natural habitats.
Specifications
- Year: 12 months (January to December 2026)
- Dimensions: (closed) 30.5 x 30.5cm, (opened) 30.5 x 61cm
- Format: Square Wall
Features
- International public holidays and other important dates
- Australian and New Zealand school term dates
- A bonus next-year planner
- Previous and forward months reference
- Southern hemisphere moon phases
- Printed on FSC certified paper with soy-based ink
- Comes with a drill hole for easy hanging
- Plastic-free featuring wrap-around cover with seal.
#Kiwiana #Planner #Diary #Organiser #Office #Home #Twenty-Six
(9347301106118)
| SKU | 9347301106118 |
| Model # | A06118 |
| Barcode # | 9347301106118 |
| Brand | BrownTrout Publishers Inc. |
| Shipping Weight | 0.2500kg |
| Shipping Width | 0.300m |
| Shipping Height | 0.010m |
| Shipping Length | 0.300m |
| Assembled Length | 0.300m |
| Assembled Height | 0.005m |
| Assembled Width | 0.300m |
| Type | New |
Be The First To Review This Product!
Help other Nextra Chatswood (Karaonline) users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Fast dispatch from NSW
Secure checkout
Australian trusted business since 1997